7 būtiski padomi, kā atbildēt uz bērnu grūtākajiem jautājumiem

7 būtiski padomi, kā atbildēt uz bērnu grūtākajiem jautājumiem

Katrs pieredzējis vecāks var apliecināt, ka jautājums “No kurienes nāk bērni?” ir tikai aisberga virsotne, kad runa ir par bērnu jautājumiem. Bērni ir uztveroši un ziņkārīgi, un viņu prāti absorbē jaunu informāciju kā sūklis.

Ja esat jauns vecāks, apskatiet šos padomus, kā atbildēt uz grūtajiem jautājumiem, ko jūsu bērni noteikti uzdos, augot.

7 padomi vecākiem, kā atbildēt uz bērnu jautājumiem

Vienmēr sniedziet vecumam atbilstošu informāciju, mudiniet viņus meklēt dažādus viedokļus un pieņemiet to, ka jums nebūs visu atbilžu. Šeit ir vairāk padomu, kas palīdzēs vecākiem veicināt savu bērnu attīstību.

Esi godīgs pret viņiem

Kad tavs bērns tev uzdod jautājumu, atbildi viņam godīgi. Neatkarīgi no tā, vai tas ir “Vai mēs šodien varam iet uz parku?” vai “Kas notiek pēc nāves?”, jums vajadzētu atbildēt pēc godīguma.

Ir atšķirība starp tikai vecumam atbilstošas informācijas sniegšanu bērnam un melošanu, lai pasargātu viņus no realitātes skarbajiem elementiem. Neatbildiet uz jautājumiem bez atbilstoša laika, lai apstrādātu jūsu atbildi.

Sakot bērniem: “Es domāju, ka nezinu, kā atbildēt uz to, ļauj man par to padomāt minūti”, mudinās viņus darīt to pašu, kas ir svarīga komunikācijas attīstības mācība.

Pieņemiet, ka jums nebūs visu atbilžu

Ne tikai jums vajadzētu būt gatavam pateikt saviem bērniem, ka jums nav atbildes uz viņu jautājumu, bet arī jums pašam vajadzētu pieņemt šo faktu. Nav neviena perfekta vecāka un neviena vecāka, kuram ir visas atbildes uz viņa bērna dedzīgajiem jautājumiem.

Piemēram, vecāki var nezināt, kā atbildēt uz menstruāciju saistītiem jautājumiem, ja viņi paši nav piedzīvojuši menstruācijas.

Kad nezinat kaut ko, novirziet savus bērnus (vai sevi) pie uzticamiem resursiem. Piemēram, jūs varat novirzīt savus pusaudžus uz Mixhers vietni, kur ir daudz menstruāciju saistītas informācijas, ko var saprast gan bērni, gan vecāki. Ja šaubaties, konsultējieties ar ekspertiem.

Mudiniet viņus meklēt dažādus viedokļus

Ja jūsu bērns uzdod jautājumu ar subjektīvu atbildi, sniedziet savu viedokli (un jebkurus atbilstošus faktus, kas atbalsta jūsu apgalvojumu, cik vien tas ir vecumam atbilstoši) un mudiniet savu bērnu meklēt arī citu cilvēku viedokļus.

Tas ir iespēja jūsu bērnam pilnveidot savas klausīšanās prasmes un sākt veidot kritiskās domāšanas pamatus. Mudiniet savus mazos klausīties, kad kāds atbild uz jautājumu, vai nu sniedzot faktu vai viedokli.

Jautājiet viņiem, vai viņi domā, ka viņi jau zina atbildi

Dažādu iemeslu dēļ bērni ir pazīstami ar to, ka uzdod jautājumus, uz kuriem viņi jau zina atbildi. Dažiem bērniem tas var būt nedrošības pazīme (bailes teikt nepareizu lietu). Citiem tas var būt centiens izrunāt problēmu ar savu uzticamāko uzticamo personu.

Talantīgiem bērniem īpaši var noderēt problēmas izrunāšana ar jūsu mudinošiem norādījumiem. Bērniem, kuriem patīk izrunāt problēmas, lai atrastu savas atbildes, var iedvesmot no improvizatoru aktieru iecienītajiem teicieniem.

“Jā, un…”

Kaut kas tik vienkāršs kā sekojošais jautājums var mudināt jūsu bērnu domāt kritiski, apsvērt cēloņus un sekas un sintezēt informāciju.

Mudiniet viņus pieprasīt faktu pieradinajumu

Tajā pašā elpas vilcienā, kad sakat savam bērnam, ka jums nav visu atbilžu, jums vajadzētu mudināt viņus pārbaudīt faktus par to, ko cilvēki saka izmantojot uzticamus avotus.

Šī saruna izskatīsies ļoti atšķirīga dažādām vecuma grupām un attīstības līmeņiem. Piemēram, jaunus bērnus var iemācīt uzticamību ar jautājumu: “Kurš zina vairāk par medicīnu? Grāmatvedis vai ārsts?” un izskaidrojot kāpēc ārsts ir labāk kvalificēts sniegt medicīniskos faktus.

Vecāki bērni var tikt iepazīstināti ar interneta resursiem un taktikas noteikšanai vai avots ir uzticams vai ne.

Sniedziet vecumam atbilstošu informaciju

Ka minēts iepriekš, atbildot uz sava bērna jautajumiem piecu gadu vecumam izskatīsies drastiski atšķirīgi no tada kada tas bus divpadsmit gadu vecuma. Darat visu iespejamo lai sniegtu informaciju kas ir vecumam piemerota un saprotama balstoties uz vinu attistibas limeni.

Atgadiniet viņiem ka viņiem nav jabut zinot visu

Daži bērni var viegli justies pārspiesti kad uzzina ka ir tik daudz ko vinji vel nezin. Atgadiniet berniem ka vinjiem nav jabut zinot visu un ka katrs cilveks pastavigi macas jaunas lietas.

Nobeigums

Grūtie jautajumi neklust vieglaki un jusu berni parbaudis jusu pacietibu. Bet sekojot ieprieksejiem padomiem jus varat radit pozitivu ietekmi uz jusu bernu attistibu un vinju zinasanam (kamer elpojat mierigi zinot ka jus neesat spiests izskaidrot visu tiklidz vinji pajauta).

Jusu kartiens

Pardomat par savu bernibu. Kadi bija sareztie jautajumi ko jus prasijat saviem vecakiem un ka vini atbildeja? Padomat ari par sava bernu personibu un lidzsini pieredzi. Kadi jautajumi jus prognozejat ka jusu berns var pajautat tuvakajas gados?

Back To Top