Cilvēku cilvēka profesionālais kabatas ceļvedis: izvēlies savu karjeras ceļu

Cilvēku cilvēka profesionālais kabatas ceļvedis: izvēlies savu karjeras ceļu

Tava karjeras izvēle var būt atkarīga arī no tava personības tipa. Ja esi cilvēks, kuram patīk saskarsme ar citiem, tad tev vajadzētu izvēlēties karjeru, kas ir draudzīga cilvēkiem. Ja esi ekstraverts, sabiedrisks tauriņš, vari kļūt par sociālo darbinieku, skolotāju, personāla attīstības speciālistu vai jebkuru citu profesiju, kas ir draudzīga cilvēkiem. Uzzini vairāk par šīm karjeras izvēlēm. ~ Red.

Vai skolotāji tevi bieži uzrunāja kā “Čivinātāju Keti”? Vai tava ekstravertā daba ir ilgstoši guvusi augstus rezultātus “Vai tu esi ekstraverts vai introverts?” testos? Vai iespējas izplest savas sabiedriskās tauriņa spārnus tev dod reibinošu dopamīna pieplūdumu? Ja pūļi ballētāju un kontaktu veidošanas pasākumi uzlādē tavu bateriju (nevis to iztukšo), tu droši vien identificē sevi ar terminu “cilvēku cilvēks”.

Lai apmierinātu savu vēlmi pēc sociālās saskarsmes, varbūt tu piepildi savas brīvdienas ar kafijas randiņiem, iepirkšanās reizēm ar saviem tuvākajiem draugiem, vēlām vakariņu ballītēm un enerģijas pilniem koncertiem – ekstraverta paradīze, kas kļuvusi par realitāti. Tomēr mūzikas festivāli, atrakciju parki vai rosīgi bāri pilsētas centrā nav vienīgais veids, kā apmierināt tavu vēlmi pēc tiešas saskarsmes. Tu vari arī apmierināt savas cilvēku cilvēka tendences caur savām karjeras ambīcijām.

Lai gan dzīve kā grāmatvedim, brīvmāksliniekam redaktoram vai juridiskajam asistentam var šķist interesanta, šīs profesijas var ātri sākt līdzināties cilvēku cilvēka improvizētai cietumzona šūnai. Lai izvairītos no sajūtas, ka esi nospiests darba dienās ar savām atbalsojošajām domām un vīlušo sarunu biedru, kas ir tavs datora ekrāns, izvēlies savu karjeru stratēģiski. Lai uzzinātu vairāk par cilvēku draudzīgajiem karjeras ceļiem, lasi tālāk.

5 Karjeras tiem, kam ir izcilas cilvēku prasmes

Ja esi cilvēku cilvēks, tad tev var patikt kļūt par skolotāju, aprūpētāju vai pat žurnālistu. Uzzini vairāk par šiem un citiem cilvēku draudzīgajiem karjeras ceļiem.

Personāla vadība

Ja tevi nebeidzami fascinē tas, kas cilvēkus virza un tev ir iedzimta spēja strādāt pat ar visrūgtākajiem āboliem grupā, karjera cilvēkresursos var būt ceļš priekš tevis. Ar spēju pārraudzīt darbinieku labklājības programmas, risināt personāla jautājumus, vadīt rekrutēšanas iniciatīvas un konsultēt vadītājus potenciāli pretrunīgos jautājumos kā seksuālais uzmākšanās, garlaicīgie brīži būs retums tavas ikdienas rutīnā.

Lai gan ekstravertēts raksturs ir pluss HR sektorā, tev būs jāpaskatās sevī un jāveic inventarizācija tirgū pieprasītajam (un HR atbilstošajam) prasmju kopumam. Lai sāktu, izmanto introspekcijas spēku un apstiprini, ka neesi baidījies uzraut piedurknes un ielēkt haosā ar galvu uz priekšu, kad rodas sarežģītas situācijas. Ja augsta stresa notikumi tevi aizved spirālveidīgi uz leju, tu nespēsi risināt diskriminācijas ziņojumus, disciplināras problēmas un uzmākšanos ar nepieciešamo līdzsvaroto prātu.

Bez spējas tikt galā ar milzīgu stresa un konfrontācijas daudzumu, tev būs jānovērtē sevi kā uztverošs un taktisks indivīds. Pretējā gadījumā algu paaugstinājuma pieprasījumu noraidīšana vai nepaklausības sodīšana var likt tavas kompānijas zvaigznēm bēgt prom.

Aprūpētājs

Kā mājas aprūpētājs tev būs jāveido attiecības ar augsta riska senioriem tavas aprūpes laikā, vienlaikus sagatavojot aprūpes plānu, palīdzot ar mājas uzkopšanu, nodrošinot transportu un kontrolējot medikamentu lietošanu. Lai gan nodarbošanās ar mājsaimniecības darbiem un ēdienu gatavošanu kustību traucējumu skartajiem senioriem ne gluži izmantos tavas cilvēku prasmes labi, davanot fiziski vai garīgi traucētiem veciem cilvēkiem biedrību ir kritiska mājas aprūpes sniedzēju darba daļa.

Fiziski traucējumi var padarīt seniorus nemobilus, un izolacija ir bieža novecošanas slimību blakusefekta sekas. Par laimi, ar mājas aprūpētaja palīdzību saule riet dienai izolacijai. Tad skartais seniors tiks sveikts ar ekstraverteta mājas aprūpētaja smaidošo seju un pozitīvo attieksmi.

Bez attīstītajam cilvēku prasmju kopumam uzvarot veca cilvēka uzticību var izrādīties grūti, jo tie, kas saņem aprūpi bieži vien jūt neapmierinatības, neapmierinaties un vienaldzibas sajūtas. Kaut ar dabisku ekstravertu tu juties spējams uzspridzinat sarunas ēdienreizes laikos un uzdot jautajumus par viņu pamatvajadzibam atsvaidzinosi pieejama veida.

Maceiba

Ja esi dabiski runigs, tad kada labaka veida lai apmierinatu savu ikdienas vardu kvotu ka veltit savu karjeru maceibai? Ka skolotajs, tev bus javeic noteikta macibu programa, javeido macibu plani, javeido lekcijas un javeic uzdevumu vertesana pec nepieciesamibas.

Ka pats pasludinats ekstraverts tu busi jaizmanto sava izcila cilveku prasmju speks lai turpinatu studentus ieinteresetus un morali augstu. Kad atstati pasi savas iericas bezrunas darba vide studenti var ciest neveiksmes. Vai nu biedejosas bailes uzdot nepareizo jautajumu vai trauksmes par miera traucisanu ir vainojamas cietoksnis vai nepieejama izturiba var negativi ietekmet skolotaja-studenta attiecibas. Ar atklatu rokas-off skolotaja sekam prata ekstraverti pedagogi ir aktivi jebkura klase.

Socialais darbs

Ja tevi dziļi interesee veidot atskiribu un savienoties ar sava kopienas biedriem, apsver karjeru socialaja darba. Ka socialais darbinieks tu uzņemsies atbildibu par to lai identificetu cilvekus kas nepieciesama palidziba noverte klienta vajadzibas/stipras puses un sekot klientam lai parliecinatos ka vina situacija ir uzlabojusies. Jo socialie darbinieki pavada bezgaligas stundas mijiedarbojoties ar gimene kuram ir neiedomajamas izaicinajumi stingra vai neintereseta izturiba var darit vairak ka tikai satraukt augsta riska individs. Tas var aizkavet vai atcelt progresu.

Pretstatos cilveku cilveks kas staro pozitivitati un empaitiju ir labi aprikots lai veidotu saiti ar tiem kas saskaras ar izmantosanu vai netaisnibu. Bez sis saites nodrosinasanas mazvarbut ka majas vardarbiba vai vielu lietosanas traucijumu cietejam bus erti atklats informacija par vinu augsta riska situaciju.

Zurnalistika

Vai termini “principials” un “empatisks” precizi apraksta tevi? Vai tavs petniecibas talants un speja piesardzigi un cienigi pieiet jutigiem tematiem ir divas no tava tirgus pieprasitakajam prasmem? Ja tevi nebeidzami slapsina slapsanas par smagu stastu un barojies no savas kopienas energijas karjera zurnalistika ir verts tava apsveresana.

Ka zurnalist tu pavadi savas dienas metot acis aizraujosas stastijuma idejas redaktoriem parvaldot stingrus termiņus veidojot uzticamas attiecibas un sekojot lidzi jaunakajam zinam. Kamere tu vari atrasties atslagts no kopienas pulsa un paslepts aiz datora laika pa laikam sagatavojies garam dienam sastavot energetiski intensivas socialas mijiedarbibas.

Nobeigums

Nesasleng sevi pie kubika vai nepardod savu socialo dzivi karjeras virzibas varda. Atbrivo socialo taurinu sevi izvirzot cilveku draudzigam karjeras cels.

Tagad tava kartina

Nepacils vai esi cilveku cilveks vai velies but ekstraverts? Atbildiet uz zemak esošajiem jautajumiem:

  • Vai doma par darbu no majam rada sajutas prieks vai bailes?
  • Vai tu saliecies nervu bumbina kad saskaries ar klientu vai talu kollegu?
  • Vai aukstais zvanis rada panikas izraisosu pieredzi vai tas dod tev mood-boosting adrenalina piepludi?

Dalies ar savam domam komentaru sadala.

Back To Top