Hronisks muguras sāpes: cēloņi un ārstēšanas veidi

Hronisks muguras sāpes: cēloņi un ārstēšanas veidi

Jūsu hroniskās muguras sāpes var kļūt par šķērsli jūsu ikdienas darīšanās. Lai to ārstētu, vispirms jums jāmēģina saprast tās cēloni. Ir daudz hronisku muguras sāpju cēloņu, jums jāzina, kas ir cēlonis jūsu konkrētajā gadījumā. Šeit ir daži cēloņi un izplatītas ārstēšanas metodes jūsu ilgstošajām un atkārtotajām muguras sāpēm. ~ Red.

Jums pat nav nojausmas, cik daudz jūsu mugura tiek ietekmēta ar katru mazo kustību, ko veicat. Jūsu mugura palīdz jums pārvietot kājas, rokas un pareizi pagriezt kaklu un galvu.

Muguras sāpes ir viena no visbiežāk sastopamajām fiziskajām problēmām, ar kurām saskaras cilvēki visās vecuma grupās visā pasaulē. Tā ietekmē miljoniem cilvēku kaut kad viņu dzīves laikā un var progresēt, ja to ignorē, liedzot viņiem veikt parastās ikdienas darbības.

Kad cilvēks cieš no hroniskām muguras sāpēm, pat vienkāršākie uzdevumi var kļūt neiespējami izpildīt.

Taču dažreiz problēma pat nav jūsu mugurā. Lai ārstētu šīs hroniskās sāpes, vispirms jāsaprot to cēloņi.

4 galvenie hronisku muguras sāpju cēloņi

Jūsu hronisko muguras sāpju cēlonis var slēpties mugurkaula deformācijā, artrītā vai nepareizos kustībās, kas izraisa sasprindzinājumu. Šeit ir vēl daži cēloņi un to skaidrojums labākai izpratnei.

Ģenētiskas/strukturālas problēmas

Dažos gadījumos hroniskas muguras sāpes sākas jaunībā. Tas var būt rezultāts noteiktai deformācijai vai strukturālai problēmai mugurkaulā. Šīs deformācijas dažreiz var būt redzamas kā stājas problēmas un dažos gadījumos var izraisīt hroniskas sāpes.

Daudziem cilvēkiem ar šādiem apstākļiem būtu jāveic rekonstruktīvas operācijas mugurkaulam vai jālabo bojātās daļas. Bet pateicoties mūsdienu tehnoloģijai medicīnā, šīs procedūras ir nelielas un neprasa ilgu atveseļošanās periodu.

Artrīts vai citi disku problēmas

Šis stāvoklis parasti skar muguras lejasdaļu, ietekmējot locītavas un izraisot smagas sāpes. Tas ietekmē mugurkaula skrimšļus vai locītavas, padarot tos plānākus un pakāpeniski palielinot sāpes; to sauc par artrītu.

Disks problēmas ir salīdzinoši līdzīgas, kur diska daļa, kas atrodas starp mugurkaula skriemeļiem, saraujas, izraisot skriemeļu berzi vienam pret otru, kas savukārt izraisa hroniskas muguras sāpes.

Bojājumi, kas rodas no sasprindzinājuma

Viens no visbiežāk sastopamajiem muguras sāpju cēloņiem, īpaši apakšējās daļas vai kakla rajonā, ir muskuļu un saišu sasprindzinājumi.

Nepareizas kustības vai noteiktu muskuļu pārslodze ap jūsu muguru var izraisīt šīs asas sāpes, kas var prasīt ilgu laiku, lai atgūtos. Cilvēkam jau var būt vāji muguras muskuļi, kas ir pakļauti sasprindzinājumiem, tādēļ šo muskuļu pārslodze ar smagu celšanu vai intensīvām vingrošanu var novest pie smaga sasprindzinājuma.

Saskaņā ar ekspertiem no Align Integrated Medical klīnikas, noteiktas masāžas vai rehabilitācijas sesijas var palīdzēt muskuļu sasprindzinājumu dziedināšanas procesā. Tas atšķiras no vienas personas uz otru atkarībā no problēmas smaguma un var prasīt kaut kādu laiku, bet bieži vien šis veids fizioterapijas var izrādīties efektīvs.

Nierakmeņi

Hroniskas muguras sāpes ne vienmēr izraisa problēmas mugurkaulam vai tam pieguļošajiem muskuļiem. Dažreiz sāpes var būt brīdinājums pārbaudīt, vai cita organa jūsu ķermenī var būt ietekmēta.

Nieru problēmas, piemēram, nierakmeņi ir starp populārakajiem apakšējo muguras daļu sāpju cēloņiem. Šī stāvokļa simptomi atšķiras no vienas personas uz otru, bet lielai daļai skarto pacientu rodas apakšējo muguras daļu sāpes. Tas nozīmē, ka tiklīdz jūs sākat just pieaugošas sāpes, ir būtiski meklēt profesionālu medicīnisko palīdzību, lai iegūtu pareizu diagnozi pirms secinot jebkurus secinajumus.

Lasi arī: 4 padomi, kuri palīdz izvairīties no sāpēm ilgstoša stāvokļa darbos

3 izplatītas hronisku muguras sāpju ārstēšanas metodes

Lai spētu ārstēt muguras sāpes, tamlīdzīgi kā citus hroniskus sāpes, vispirms ir jāsaprot to cēlonis. Kad zinat cēloni un muguras daļu, kas tiek ietekmēta, ar medicīnas profesionāla palīdzību nākamais loģiskais solis ir izstradat plnu šo sapesu ārstesanai.

Ir dažadas metodes hronisku muguras sapesu ārstesanai atkariba no gadijuma un stavokla smaguma.

Majas aizsardzibas lidzekli

Muguras sapesu ārstesanai, neatkarigi no to smaguma pakapes, jabut ar sevis aprupi. Butiskie sakotnejie soļi ietver liekas aktivitates vai smagas celšanas izsliegšanu. Jus ari varat megina maset ietekmetas zonas vai doties uz profesionalam masazas terapijam lai palidzetu atslabina ietekmetos muskuļus.

Dažadas bez receptes pieejamas zales var izradities efektivas šados gadijumos. Lietas ka muguras sapju ziedes un kremi ka ari pretsapju tabletes var palidzet jums kontrolat sapju lidz jus apspriezaties ar medicinas profesionalu.

Mediciniski vaditas vingrošanas un rehabilitacijas

Dažus stavoklus kas izraisa hroniskas muguras sapjes var ārstet ar laiku pavadisanu fiziska rehabilitacija. Šis ārstesananas veids parasti tiek veikts profesionala fizioterapeita uzraudziba kurš izmekles jusu stavokli un stradas kopaa ar jus lai izstradatu individualizetu programmu.

Ši programma atbilstis tam stavoklim kas izraisa muguras sapjes. Šadi vingrinajumi stradas pie muskuļu stiprinasanas un sapju samazinasanas gadijuma ja runa ir par muskuļu sprandzinajumiem mugura.

Operacija

Šis ārstesananas variants parasti tiek saglabats smagakajiem gadijumiem vai stavokliem kur visi citi ārstesananas varianti ir izsmelti. Ir dažadi operaciju veidi lai atvieglotu hroniskas muguras sapjes atkariba no stavokla un katras pacienta diagnozes.

Tomer par laimi mūsdienu tehnoloģija medicinas operacijam ir atljautusi lielako dalu šo operaciju veikt ar minimalam griezumiem un ar loti atram atveseļošanas laikiem. Lielaka dalja pacientu butu iznemti no slimnicas un atgrieztos pie savam parastajam dzives apstaklem dažu dienu laika pec operacijas.

Nobeigums

Katrs cilveks ir dzimis unikals un atškirigs tadel ari vinu simptomi un hronisku muguras sapju celonis. Konsultacija ar medicinas profesionalu gandriz visos gadijumos ir obligata lai iegutu pareizu diagnozi.

Kad jus zinat precizu jusu neveiksmes celonis jus varat sakit stradat pie individualizeta ārstesananas plana kas atbilst jusu stavoklim.

Ja sapjes nav parak smagas vai ja tas ir izraisits ar vienkarsu sprandzinajumu viena no muskuļiem jus varat megina ar noteiktiem majas aizsardzibas lidzekliem vai bez receptes pieejamam zalem. Alternativi jus varat megina apmeklet fiziska rehabilitacija centru un piedalities dazados mediciniski vaditos vingrinajumos.

Ja gadijums ir parak smags tad operacija var but vieniga iespeja. Neatkarigi no situacijas parliecinieties ka runajat ar artstu lai noskaidrotu kas butu labakais jusu gadijuma.

Tava karta

Vai esi kadreiz piedzivojis hroniskas muguras sapjes? Kas to izraisija un ka tu to ārsteti? Dalies ar savam padomiem un pieredzi komentaru sadala lai palidzetu citiem.

Atruna: Mēs šeit nepiedavajam nekadas medicinas konsultacijas. Šis idejas ir paredzetas tikai izglitibai un izklaidei. Vienmer meklejiet profesionala medicinas viedokli no jusu izveleta artsta pirms pieņemat jebkadus medicinas lemumus. Šeit sniegta informacija nav domata ka aizstajums padomam ko sniedz jusu artsts vai cits veselibas aprupes profesionalis.

Back To Top