Iekļaušana darbībā: Brīnišķīgā ratiņkrēslu tenisa pasaule

Iekļaušana darbībā: Brīnišķīgā ratiņkrēslu tenisa pasaule

Invaliditāte nav šķērslis pat sportā. Ratiņkrēslu tehnoloģiju uzlabojumi ir padarījuši ratiņkrēslu tenisu par iekļaujošu sporta veidu. Papildus viegliem rāmjiem un specializētiem riteņiem, uzzini, kā pat vienkāršas velcro ceļa un pirkstu siksnas var būtiski ietekmēt ratiņkrēslu tenisa pasauli. Uzzini vairāk par to, kā ratiņkrēslu teniss iesaista invalīdu sportistus darbībā. ~ Ed.

Vai tu zināji, ka ratiņkrēslu teniss pēdējā laikā ir guvis daudz lielāku uzmanību? Tas ir patiešām lieliski invalīdu sportistiem un visiem, kas strādā pie sporta padarīšanas iekļaujošāka. Un popularitātes pieauguma iemesls? Tehnoloģiskie sasniegumi!

Viegli rāmji un specializēti riteņi: nākamās paaudzes ratiņkrēslu dizains tenisā

Ir apbrīnojami domāt par to, cik daudz ratiņkrēslu teniss ir attīstījies pēdējos gados, pateicoties tehnoloģiskajiem jaunievedumiem. Viegli rāmji, pielāgojamas sēdvietas pozīcijas un specializēti riteņi ar īpaši izstrādātām riepām ir tikai dažas no funkcijām, kas pievienotas jaunākajiem sporta ratiņkrēsliem. Visas šīs izmaiņas ir padarījušas ratiņkrēslu tenisu ātrāku, aizraujošāku un pat sarežģītāku nekā agrāk. Bet tas nav viss – arī tenisa raketes ir tālu aizgājušas. Jaunākās raketes ir izstrādātas tā, lai maksimizētu jaudu, precizitāti un kontroli, vienlaikus saglabājot vieglumu un vieglu lietojamību. Turklāt ir pieejami dažādi stīgu veidi, katram ar savām unikālajām īpašībām, kas atvieglo sportistiem savas aprīkojuma pielāgošanu viņu vajadzībām.

Atrast savu priekšrocību: datu analīzes izmantošana snieguma uzlabošanai ratiņkrēslu tenisā

Tehnoloģija ir pat padarījusi datu un analītikas lielu lomu ratiņkrēslu tenisā – tas izklausās diezgan neticami, bet tā ir patiesība. Mūsdienu sensori var izsekot lietas kā ātrumu, paātrinājumu un bremzēšanu. Interesanti, ka tie var sniegt arī informāciju par sitienu modeļiem un bumbiņas griešanu. Sportisti un treneri var izmantot šos datus, lai smalki pielāgotu savas stratēģijas un optimizētu savu sniegumu ļoti īsā laika posmā. Viena lieta, kas bieži tiek aizmirsta, ir tas, kā datu analīze palīdz sportistiem identificēt viņu stiprās un vājās puses. Tas var informēt viņu treniņu programmas un palīdzēt viņiem pieņemt labākus lēmumus spēles laikā. Tas ir īpaši noderīgi sportistiem, kas tikai sāk sportot vai cenšas uzlabot savu spēli.

Vienkārša, bet svarīga inovācija, kas bieži tiek aizmirsta: velcro ceļa un pirkstu siksnas

Sākumā tās var nešķist daudz (it īpaši kaut kas futūristisks, ņemot vērā, ka velcro siksnas pastāv jau desmitgadēm), bet šeit ir tas, kas patiešām ir interesanti par tām: ceļa un pirkstu siksnas var būtiski ietekmēt ratiņkrēslu tenisa pasauli. “Bet kā” – jūs varat brīnīties… Šie mazie aksesuāri var šķist nenozīmīgi, bet tie faktiski var palīdzēt uzlabot sniegumu un pat novērst lielas traumas, kas var prasīt mēnešus un pat gadus laika dziedināties. Kad padomājat par to, sportisti ratiņkrēslu tenisā ļoti paļaujas uz savu augšdaļas spēku, tāpēc jebkas, kas var samazināt slodzi uz augšdaļu, var palīdzēt viņiem sniegt savu labāko.

Kas pārsteidzoši ir tas, cik bieži ceļa un pirkstu siksnas tiek aizmirstas adaptīvajos sportos. Daudzi cilvēki vienkārši pieņem, ka tajos pašos sporta veidos izmantotais aprīkojums var tikt izmantots arī adaptīvajos sportos; tomēr tas nav vienmēr taisnība.

Kā velcro ceļa un pirkstu siksnas palīdz

Sportistiem ar invaliditāti gandrīz vienmēr nepieciešams specializēts aprīkojums, lai adekvāti atbilstu viņu unikālajam vajadzībām; un ratiņkrēslu tenisa gadījumā ceļa un pirkstu siksnas var būtiski ietekmēt traumu novēršanu un snieguma uzlabošanu. Citiem vārdiem sakot, līdz brīdim kad sportists sasniedz profesionālo līmeni, viņš ir radījis milzīgu slodzi visai augšdaļai – tas var izraisīt traumas kā plecu saspiešana vai rotatora manžetas plīsumi. Šie var būt ārkārtīgi neērti un sāpīgi un var prasīt mēnešus (vai pat gadus dažos gadījumos lai pareizi dziedinātos). Šeit noder ceļa un pirkstu siksnas – tās var palīdzēt izlīdzināt spēku sadalījumu un samazinot slodzi uz sportista augšdaļu.

“Ratiņkrēslu sportisti ar bojātu muskuļu funkciju augšdaļai nepieciešams optimizēts aprīkojuma dizains lai viņi var efektīvi veikt savas aktivitātes ar minimālu stresu uz ķermeni.” ziņo Sports Sciences žurnals. Tad nu  ja tu esi pats sportists, apsver domu ieguldīt pirkstu ceļa un pirkstu siksnas lai samazinatu slodzi uz augšdaļu un uzlabotu savu sniegumu – tavs ķermenis tev to ilgtermiņa pateiksies. Tas ir mazs un šķietami nenozīmīgs detalizējums, bet noteikti tas var būt spēles mainītajs gan sniegumam gan veselībai.

Aiz korta: Nākotnes iespējas ratiņkrēslu tenisa tehnoloģijai

Ratiņkrēslu tenisa nākotne izskatās gaiša! Ir pat baumas ka pētnieki stradaja pie eksoskeletiem kas var palidzet sportistiem ar kustibas traucijumiem brivak kusteties un samazinat traumu riskus. Kas but domajis? Eksoskeleti pilnigi mainitu speles noteikumus invalidiem ar apaksejas ekstremitates paralizi vai vajadzibu palidzet tiem kusteties ka profesionaliem korta – pat veicot straujas pagriezienu un kustibu. Tas padaritu vinu speles vel aizraujosakas skatities! Bet eksoskeleti vel ir to agrinaja stadija un ir dazadi izaicinajumi ko atrisinat pirms tie klust pieejami ratiņkrēslu tenisa speletajiem. Tomer ar vairak petniecibas un attistibas eksoskeleti varetu but speles mainitajs sportam – padarot ieklausibu un pieejamibu prieksa.

Saka ka tas ir aizraujosi butu par maz sakot ka tehnologija padara ratiņkrēslu tenisu par ieklaujosaku un aizraujosaku sporta veidu. Tas tikai parada ka invaliditate nav šķerlis lai sasniegtu lieliskumu sporta – ar nedaudz inovacijam viss ir iespejams.

Tava karta

Kadas ir tavas domas par ieklausibu darbiba fiziski invalidiem sportistiem? Dalies ar tam komentaru sadala.

Back To Top