Kā darbojas apgrieztā hipotēka

Kā darbojas apgrieztā hipotēka

Latvijas iedzīvotājiem, kas vecāki par 62 gadiem, ir iespēja izmantot apgrieztās hipotēkas iespēju un izmantot savu mājokļa kapitālu, lai saņemtu vienreizēju summu vai fiksētus ikmēneša maksājumus. Šeit ir viss par apgrieztās hipotēkas, cik daudz varat aizņemties, veidus, kā varat saņemt savu apgrieztās hipotēkas naudu, un apgrieztās hipotēkas trūkumus. ~ Ed.

Vai jūs domājat, kā darbojas apgrieztā hipotēka?

Kad pienāk sešdesmit divi gadi, var pienākt arī jūsu pirmā ikmēneša čeka uz visu atlikušo mūžu. Apgrieztā hipotēka var būt daudzu mājokļu īpašnieku glābiņš. Tas ir kaut kas, kas jums jāzina, kad iegādājaties māju.

Apgrieztās hipotēkas aizdevumi ļauj mājokļu īpašniekiem pārvērst savu mājokļa kapitālu skaidrā naudā. Tā vietā, lai veiktu hipotēkas maksājumus aizdevējam, aizdevējs tagad veic maksājumus mājokļa īpašniekam.

Izcila piedāvājuma daudziem, bet potenciāli slikta situācija citiem, atkarībā no jūsu situācijas, ir trīs veidu apgrieztās hipotēkas. Vispopulārākā apgrieztā hipotēka ir Mājokļa kapitāla konversijas hipotēka—vai īsāk HECM. Tas ir visbiežāk sastopamais apgrieztās hipotēkas veids, ko aizdevējs izsniedz.

Lai jums tiktu piešķirts viens no šiem HECM aizdevumiem, jūsu mājas vērtībai jābūt $770,000 vai mazākai. Ja jūsu mājas vērtība pārsniedz šo summu, jūs varat kvalificēties lielajai apgrieztajai hipotēkai.

Veidi kā saņemt savu apgrieztās hipotēkas naudu

Saņemt naudu tikai par to, ka paliekat savā mājoklī, izklausās pēc vieglas naudas. Bet kā to saņemt? Ir daudz veidu kā saņemt. Vienreizēja summa ir viens no saņemšanas veidiem, kur visi līdzekļi tiek saņemti uzreiz, kad jūsu aizdevums tiek finalizēts. Tas ir variants ar fiksētu procentu likmi.

Ja jūs dodat priekšroku ikmēneša maksājumam nevis vienreizējai summai, tad jūsu izvēle būtu rentes veida maksājums vai ilgtermiņa plāns. Ja vienīgais aizņēmējs paliek mājoklī, aizdevējs veic regulārus ikmēneša maksājumus aizņēmējam. Aizņēmējs var izvēlēties maksājumu nosacījumus termiņa maksājumos, kur aizņēmējs var noteikt termiņa periodu, piemēram, 5 gadus.

Apgrieztas hipotēkas var tikt iestatītas līdzīgi kredītkartei ar kredītlīniju bankai, kas var tikt izmantota pēc nepieciešamības. Tas ir lielisks risinājums cilvēkiem, kuriem hipotēka ir lielākais kapitāls un var segt pamata dzīvošanas izmaksas.

Apgrieztas hipotēkas trūkumi

Kamēr jūs turpinat sekot apdrošināšanai, uzturēšanai un īpašuma nodokļiem, jums nekad nebūs nepieciešama palīdzība dzīvošanai, vismaz tā jūs cerat! Tagad ir slazdi apgrieztajai hipotēkai, un tas attiecas uz mājas mantiniekiem. Jebkuri mantinieki vai pēcnācēji, kuriem vēlaties atstāt māju pēc jūsu nāves, tiek atstāti bankai. Vai jūs domājat, ka aizdevējs vienkārši maksās jums par dzīvošanu savā mājoklī? Šis mājoklis pieder aizdevējam pēc jūsu aiziešanas.

Vēl viens slazds ir tas, ka jūs varat dzīvot ilgāk nekā maksājumi. Ja jūs to visu izlietojat, jums būs jāatrod cita dzīvošanas līdzekļi, ja tas ir jūsu vienīgais ienākumu vai uzkrājumu avots. Jūs nevarat aizņemties pilnu savas mājas vērtību, pat tuvu tam nav.

Cik daudz varat aizņemties

Daļa no jūsu mājokļa kapitāla ir jāizmanto aizdevuma izdevumu, hipotekarajiem maksimumiem un procentiem segšanai. Šeit ir kas jums jāzina par to cik daudz varat aizņemties. Aizdevuma līdzekļi ir balstīti uz jaunakais aizņemtaja vecumu. Ja aizņemtajs ir precets, jaunakais laulatais partneris pat tad ja jaunakais laulatais partneris nav aiznemtajs. Jo vecaks ir jaunakais aiznemtajs jo lielaki var but aizdevuma lidzekli.

Jo zemaka ir jusu hipotekas likme jo vairak jus varat aiznemties pret to. Jo augstaka ir jusu vertejuma vertiba jo vairak naudas jus varat pieklut ar apgrieztas hipotekas palidzibu. Aizdevetajs neatteiks dalu no hipotekas lai samaksatu ipasuma nodoklus un ipasnieka apdrosinasanu ipasnieka laba.

Tagad situacija kur jus esat parada par savu hipoteku un domajat ka jus esat saskares ar izsolisanu kada iespeja apgriezta hipoteka var but jusu glabinss. Lai jusu pasargatu no parada par savu hipoteku tagad jus varat veikt ikmenesa maksajumus un vairs nav jabut parada maksajumam jusu aizdevetajam jo aizdevums tagad ir apgriezts.

Jusu atbildibas tagad stiepjas lidz majokla uzturesanai lai tas saglabatu tirgus vertibu un sekot lidzi jusu apdrosinasanam un uzturesanas izmaksam. Bet ta kapitala linija no aizdevetaja var tikt samaksata lai segtu sos izdevumus.

Nobeiguma vardi

Jus varat nopelnit vienreizeju summu vai ikmenesa maksajumus ja jus izveleties apgriezto hipoteku. Pec jusu naves aizdevetajs klus par majokla ipasnieku.

Tikai majokla ipasnieki vecaki par 62 gadiem var aiznemties no savas majas kapitala. Faktori kas lemj par lidzeklu apmeru no apgrieztas hipotekas ir majas vertiba jaunaka aiznemtaja vecums un esošie procentu likmes. Sos lidzekli nebūs vienadi ar jusu majas vertibu bet tie parasti ir bez nodokla.

Ar apgriezto hipoteku jus veicat maksajumus atbilstoši sava ertibai neraizes par jebkadu sodu.

Tagad jus

Vai jus esat bijis pieredze ar apgriezto hipoteku? Vai jus planojat to izmantot? Dalieties ar saviem domam komentaru sadala.

Back To Top