Jūsu darbinieki ir jūsu uzņēmuma vai organizācijas pamats. Jums ir jāliek viņiem justies vērtīgiem, dodot viņiem pilnvaras un izmantojot viņu prasmes, lai palīdzētu jūsu darbiniekiem sasniegt maksimālo potenciālu. Šeit ir dažādi padomi un veidi, kā palīdzēt jūsu darbiniekiem augt un attīstīties jūsu uzņēmumā. ~ Ed.
Uzņēmuma izcilības kultūras radīšana sākas ar jūsu komandu. Jūsu komandas pašapziņas un iesaistīšanas veicināšana efektīvi var tikt veikta, parādot patiesu interesi par darbinieku izaugsmi un attīstību. Tam būs ķēdes efekts uz darbiniekiem, kuri jutīsies pilnvaroti, jo viņu vērtība tiek atzīta un novērtēta.
Sajūta par “vērtīgumu” palielinās viņu morāli, lai sniegtu izcilu ieguldījumu uzņēmumam. Tas radīs rūpes un lojalitāti darbiniekiem pret viņu darba devēju.
Palīdzot jūsu darbiniekiem attīstīties un augt, galu galā tas nāks par labu uzņēmumam. Ja jūs domājat par iespējamajiem veidiem, kā varat palīdzēt attīstīt savu darbinieku potenciālu, ļaujiet šiem padomiem jums palīdzēt.
6 padomi, kā palīdzēt darbiniekiem augt un attīstīties
Jūs varat ieviest darbinieku-mentoru draugu sistēmu, izaicināt savus darbiniekus ar jauniem uzdevumiem vai izveidot attīstības plānu saviem darbiniekiem, starp citām lietām.
Veiciniet profesionālo attīstību
Strukturētā organizācijā mēs ierobežojam darbiniekus ar viņu konkrētajām lomām un darba aprakstiem. Tomēr ir daži darbinieki, kas šķiet “izceļas” starp darbiniekiem, jo viņi izrāda “x-faktoru” vai vienmēr dara vairāk nekā spēj. Tie ir tāda veida darbinieki, kuriem ir potenciāls kļūt par organizācijas nākotnes līderiem. Ar pareizu mentorēšanu jūs radīsiet savu darbinieku izcilnieku.
Nelieciet savus darbiniekus būt stagnējošā pozīcijā ne tikai tāpēc, ka jūs “netaisnīgi” izturaties pret saviem darbiniekiem, bet arī kavējat uzņēmuma izaugsmes iespējas. Kad jūsu darbinieki ir pilnvaroti, tas arī virzīs jūsu uzņēmumu sasniegt galveno mērķi – ekonomisko izaugsmi un panākumus. Lai jūsu uzņēmums augtu, tam ir jābūt spēcīgam atbalstam, un jūsu darbinieki ir uzņēmuma pamats.
Darbinieku attīstības plāns
Uzņēmumiem ir attīstības plāns saviem darbiniekiem, kas paredzēts izmantot darbinieku prasmes, lai optimizētu viņu potenciālu. Attīstības plānā varat iekļaut aktivitātes, seminārus un konferences, kas atbilst viņu interesēm, stiprajām pusēm un potenciāla atklāšanai.
Attīstības plānam jābūt saskaņotam ar jūsu biznesa stratēģiju, kas ilgtermiņā ietekmēs jūsu uzņēmumu. “Pilnvaroti” darbinieki būs tie, kas virzīs jūsu uzņēmumu uz produktivitātes mērķu sasniegšanu.
Darbinieku-mentoru draugu sistēma
“Draugu sistēma” parasti tiek praktizēta uniformētiem vīriešiem vai policijai un armijai, kur viņiem ir jāstrādā pāros. Šo sistēmu varat pielāgot arī savam uzņēmumam, savienojot darbinieku ar mentoru. Izmantojot šo sistēmu, darbinieks tiks pareizi “apmācīts” ar mentoru. Tas būs cieša mentorēšana, jo viņi strādās pāros un tādējādi radot veselīgu “profesionālu darba attiecību”.
Šī sistēma ļaus jūsu darbiniekam būt pareizi vadītam, lai viņš varētu sasniegt maksimālo potenciālu. Darbinieku-mentoru attiecības var uzskatīt par efektīvu mentorēšanas vai apmācības rīku, īpaši “jaunajam” darbiniekam. To var uzskatīt par efektīvas uzņēmuma “labāko prakšu” pārraidi no mentora “jaunajam” darbiniekam.
Attīstiet profesionālos tīklus
Kļūšana par profesionālajiem tīkliem atver lieliskas iespējas karjeras attīstībai, jo tā ir profesionālo savienojumu vieta. Ļaujiet saviem darbiniekiem paplašināt savus profesionālos apvāršņus, mudinot viņus piedalīties profesionālajos tīklos. To var uzskatīt par iekšēju iespēju, ko var sniegt darbiniekiem un kas galu galā veicinās viņu karjeras izaugsmi.
Jūsu darbinieki pelnījuši izveidot savus profesionālos tīklus, jo tas palīdzēs viņiem profesionāli augt. Tieši šajos apvienojumos viņi iegūs un apgūs jaunus trendus un prasmes, kas saistītas ar viņu profesiju.
Jauni uzdevumi, lai izaicinātu jūsu darbiniekus
Zelts, dimanti un pērles rodas berzes dēļ, kas ieviesta konkrētajos elementos. Lai amatnieks ražotu kvalitatīvas zelta rotaslietas, ir nepieciešams pakļaut dārgmetālu karstumapstrādei, lai sasniegtu vēlamo dizainu. Šos materiālus nevar ražot bez spiediena ieviešanas tajos. Tas pats attiecas arī uz jūsu darbiniekiem; viņi neaugtu, ja vienkārši ļautu tiem slinkot komforta zonā. Palīdziet viņiem ar talantu mentorēšanu.
Parastu uzdevumu un uzdevumu došana nedod izaicinājumu jūsu darbiniekiem, jo tas ir daļa no viņu ikdienas rutīnas. Galu galā jūs neizmantojat pilnus savu darbinieku potenciālus. Ja ļausiet viņiem pakļauties uzdevumiem un uzdevumiem, kas nav viņu komforta zonai, visticamāk viņi pieliks lielākas pūles to izdarīt un procesa laikā jau iegūs jaunas prasmes.
Ar izmantotajam prasmem jūsu darbinieki spēs veikt dažadus darbus un galu galaa tas nes labumu jūsu uzņemumam.
Izrakstiet savu uzticibu saviem darbiniekiem
Jūs neko neiegūstat no tada, kam neesat devis. Jūs varat iegūt savu darbinieku uzticibu tikai tad, ja esat izrakstijis savu uzticibu saviem darbiniekiem. Uzticibas veidošana ir būtiska, lai uzņemums virzitos uz panakumiem, jo darbinieki sniedz pakalpojumus bez bažam. Tas pats attiecas arī uz vadibu, jo taa var būt parrliecinata, ka darbinieki atbildis uz uzņemuma noteiktajam gaidam.
Uzticiba ir “divvirzienu” iela, jo tas nevar funkcionet bez savstarpigibas. To var uztvert ka stura pamatu strukturizetajai organizacijai uzņemuma funkciju veiksanai caur efektivu komandu ķedi.
Nobeiguma vardi
Tos ir padomi, ko varat apsvetrot, lai palidzetu saviem darbiniekiem augt un sasniegt maksimalo potencialu. Ir vel dazadi citi darbinieku attistibas veidi.
Nav precizu formulu tam, ka efektivi izmantot savus darbiniekus. Tomer šos padomus var uztvert ka sakumu, kur jus varat audzet noteiktu “kulturu” sava organizacija.
Jums vards
Ka uznemeja vai menedzera savam uznemumam, ka jus palidzat saviem darbiniekiem augt un attistities? Dalieties ar savam pieredzi un padomiem komentaru sadala.