Kas notiek, ja neapmaksājat savas Medi iemaksas

Kas notiek, ja neapmaksājat savas Medicare iemaksas

Ja jūs paļaujaties uz Medicare un aizmirstat samaksāt savu Medicare iemaksu, jūs varētu sākt paniku.

Piemēram, jūs varētu brīnīties, vai zaudēsiet savu Medicare apdrošināšanu sakarā ar neuzmanību.

Par laimi, Medicare un Medicaid pakalpojumu centrs (CMS) ir izstrādājis norādījumus par to, kas notiek, ja jūs aizmirstat samaksāt savu Medicare iemaksu.

Soļi, ko plāni veic, ja neesat samaksājis savu Medicare iemaksu

Parasti CMS pieprasa plāniem veikt šādus soļus, ja jūs neesat samaksājis savu Medicare iemaksu:

  • Nosūtīt jums rakstisku rēķinu: Šajā rēķinā jābūt gan parādā esošajai summai, gan maksājuma termiņam
  • Nosūtīt jums rakstisku paziņojumu par neizpildīto maksājumu: Paziņojumā jānorāda sekas par nemaksāšanu, piemēram, plāna atcelšanu.
  • Dot jums termiņu maksājuma veikšanai: Plāniem ir pienākums dot jums vismaz divu mēnešu termiņu maksājuma veikšanai pirms jūsu atcelšanas. Lai gan plāniem tiek ieteikts nosūtīt vairākus paziņojumus, viņiem ir pienākums nosūtīt tikai vienu.

Ja jūs neveicat maksājumu pēc plāna termiņa, plāns var jūs atcelt. Tas var notikt pirmajā mēneša dienā pēc termiņa beigām. Piemēram, ja jūs neesat samaksājis savu februāra iemaksu, jūsu plāns var nosūtīt jums gan rakstisku rēķinu, gan rakstisku paziņojumu par neizpildīto maksājumu februārī. Jūsu termiņš būtu februāra un marta mēneši. Ja jūsu termiņš beidzas 30. martā, jūs varat tikt atcelts 1. aprīlī.

Svarīgi atcerēties, ka dažas situācijas aizsargā jūs no automātiskas atcelšanas. Piemēram, plāni nevar atcelt jūsu dalību, ja jūsu ikmēneša iemaksas tiek samaksātas tieši no jūsu sociālās apdrošināšanas maksājuma.

Kas notiek pēc tam, kad esat atcelts no sava Medicare plāna?

Pēc tam, kad esat atcelts, turpmākie soļi ir atkarīgi no Medicare plāna, kas jūs ir atcēlis:

  • Ja esat atcelts no Medicare Advantage plāna, jūs automātiski tiksiet reģistrēts Original Medicare. Jūs varat pieteikties citam Medicare Advantage plānam Atvērto reģistrāciju perioda laikā. Tas notiek katru gadu no 15. oktobra līdz 7. decembrim.
  • Ja esat atcelts no Medicare Part D narkotiku plāna, jūs varat vēlreiz pieteikties Atvērto reģistrāciju perioda laikā. Tomēr jums var būt nepieciešams samaksāt par neatmaksātajiem iemaksas par kuriem vēl esat parādnieks pirms jums tiks atļauts vēlreiz reģistrēties Medicare Part D.
  • Jūs varat pieprasīt papildus iespēju saglabāt savu apdrošināšanu un samaksāt savas iemaksas. Medicare atzīst “Laba iemesla” politiku. Tas ļauj jums atjaunot savu apdrošināšanu, ja jūs varat pierādīt labu iemeslu, kāpēc neesat veicis savu maksājumu. Lai izmantotu Laba iemesla politiku, jums vajadzētu sazināties ar savu plānu ne vēlāk kā 60 dienas pēc tam, kad esat ticis atcelts.

Nobeiguma vārdi

Ja domājat, ka esat aizmirsis samaksāt savu Medicare iemaksu, vissvarīgākais, ko varat darīt, ir sazinieties ar savu plānu pēc iespējas ātrāk. Jūsu plāns palīdzēs jums noteikt labāko veidu, kā atjaunot maksājumus.

Jums vārds

Vai esat kaut kad nokavējis savas Medicare iemaksas? Ja jā, tad ko darījāt? Dalieties ar to komentāros.

Back To Top