Neaizmirstiet šīs lietas, ceļojot vai atpūšoties ārzemēs

Neaizmirstiet šīs lietas, ceļojot vai atpūšoties ārzemēs

Lai gan dažas valstis joprojām ir ieviesušas ceļošanas aizliegumus COVID-19 pandēmijas dēļ, citas valstis ir atcēlušas ierobežojumus vai pieprasījušas papildu dokumentāciju valstī ieceļošanai. Jebkurā gadījumā ir ļoti svarīgi pirms lidmašīnas uzkāpšanas nodrošināties ar visu nepieciešamo.

Bez savas ceļasomas, elektroniskajām ierīcēm un varbūt pat dažiem uzkodām, šeit ir dažas no svarīgākajām lietām, kas jums jāatceras pirms ārvalstu ceļojuma.

Svarīgi dokumenti, ko ņemt līdzi ārvalstu ceļojumā

Pats galvenais – neaizmirstiet līdzi ņemt apdrošināšanas, veselības un personu apliecinošus dokumentus, kad ceļojat uz ārzemēm.

Personu apliecinoši dokumenti (I.D.s)

Ceļojot uz citu valsti, jums noteikti būs nepieciešami starptautiskie ceļošanas dokumenti, kas ietver vairākas identifikācijas formas. Daži no šiem I.D.s var ietvert:

  • Vadītāja apliecība
  • Pase/Pases karte
  • Ceļojuma vīza
  • Militārā I.D
  • Robežas šķērsošanas karte
  • Pastāvīgā iedzīvotāja karte

Atkarībā no valsts, no kuras jūs dodaties prom, jums var būt nepieciešami arī izbraukšanas dokumenti papildus iebraukšanas dokumentiem. Dažādām valstīm ir savi prasību noteikumi attiecībā uz valsts ieceļošanu un izceļošanu, tāpēc jums būs jāizpēta konkrētā valsts, lai iegūtu visas nepieciešamās dokumentus un informāciju.

Ceļojumu apdrošināšana

Ceļojumu apdrošināšana jau kādu laiku tiek izmantota gan ārvalstu, gan vietējiem ceļotājiem. Tā darbojas tāpat kā parastā apdrošināšana: ceļotājs ir finansiāli aizsargāts pret vairākiem negaidītiem notikumiem ārvalstīs.

Lielākajai daļai plānu ir segti gadījumi, kas saistīti ar personu (steidzama medicīniska palīdzība, steidzama evakuācija un nelaimes gadījuma nāve un sakropļošana); gadījumi, kas saistīti ar personas īpašumu (zaudētas vai nozagtas lietas, automašīnas nomas segums); un gadījumi, kas saistīti ar personas pieredzi (lidojuma atcelšana/aizkavēšana, ceļojuma atcelšana/pārtraukšana un piegādātāja bankrots).

Automašīnas apdrošināšana

Viens no aspektiem, ko nesedz ceļojumu apdrošināšana, ir automašīnas apdrošināšana, un lai gan ceļojumu apdrošināšana var segt automašīnas nomas problēmas, tā nenodrošina to, ka jūs braucat ar atbilstošu apdrošināšanu, kā to nosaka apmeklējamā valsts. Gandrīz katrā valstī pasaulē ir prasība vadītājiem būt ar derīgu automašīnas apdrošināšanu – derīgu nozīmē saderīgu ar konkrētās valsts prasībām.

Veselības dokumenti

Tā kā jaunais desmitgads sākās ar globālu pandēmiju, pirms ieceļošanas dažas valstis var pieprasīt arī noteiktus veselības dokumentus, tāpēc ir svarīgi šos dokumentus saglabāt. Tas var būt pierādījums par negatīvu COVID-19 testu noteiktajā laika posmā vai pat vakcinācijas pret COVID-19 pierādījums.

Nauda

Arī neaizmirstiet veikt valūtas maiņu, ja nepieciešams. Starptautiskajos lidostas ir kioski, kas ļauj viegli mainīt savu valūtu pret apmeklējamās valsts valūtu, bet ASV šie kioski parasti iekasē augstas maksas un maiņas kursi ir slikti.

Secinājums

COVID-19 dēļ valstis, kas ļauj apmeklēt ceļotājiem, ļoti skaidri norādīs, kas tieši jums būs nepieciešams ieceļojot to robežas. Pirms došanās uz katru valsti, kur plānojat apstāties un ceļot, pārliecinieties divreiz, ka jums ir viss nepieciešamais.

Jūsu kārta

Kuri svarīgi dokumenti vai lietas jums ir līdzi, kad ceļojat uz ārzemēm? Dalieties ar savu pieredzi un padomiem komentāru sadaļā.

Back To Top