Padomi vecākiem par bērnu audzināšanu saistībā ar kiberuzbrukumiem

Padomi vecākiem par bērnu audzināšanu saistībā ar kiberuzbrukumiem

Ar interneta attīstību un paplašināšanos rodas lielāka nepieciešamība rīkoties atbildīgi un aizsargāt sevi. Lai gan tas attiecas uz ikvienu, bērni un pusaudži ir visneaizsargātākie plašajā un atvērtajā interneta pasaulē. Bez šaubām, vecākiem ir jāgatavojas savus bērnus tikt galā ar visiem tiešsaistes pieredzes veidiem un jānodrošina viņiem praktiski padomi, lai pasargātu no kiberuzbrukumiem.

Viens no sliktākajiem tiešsaistes pieredzes veidiem pusaudžiem ir kiberuzbrukumi. Lai sniegtu priekšstatu par šī draudošā ļaunuma ietekmi, tas ir novedis pie gadījumiem, kad pusaudži paši izdara pašnāvību kiberuzbrukumu spiediena dēļ.

Kiberuzbrukumu gadījumi strauji pieauga kopā ar sociālo mediju rašanos. Lai gan kiberuzbrukumi pastāvēja pirms sociālo mediju parādīšanās, pēdējie ir radījuši eksponenciālu gadījumu skaita pieaugumu. Piemēram, aptuveni 54% bērnu un pusaudžu piedzīvo uzbrukumus tiešsaistē. Lielākā daļa kiberuzbrukumu notiek sociālo mediju platformās.

Apskatīsim, kas ir kiberuzbrukumi un kā vecāki var palīdzēt saviem bērniem tiem izvairīties.

Kas ir Kiberuzbrukumi?

Vienkārši izsakoties, kiberuzbrukumi ir uzbrukumi, kas notiek tiešsaistē, izmantojot digitālos līdzekļus, piemēram, sociālos medijus. Tie var notikt jebkurā digitālajā ierīcē, piemēram, datorā, klēpjdatorā, mobilajā telefonā vai planšetdatorā, izmantojot attēlus, ziņas, SMS, tekstu utt. Tā mērķis ir kaitināt, kaunināt vai draudēt personai, izplatot melus, sūtot aizvainojošas ziņas, publicējot apkaunojošus attēlus vai video utt.

Uzbrukuma vai mērķa laikā kiberuzbrukumu laikā cilvēks var justies garīgi satraukts, emocionāli izmantots un pat piedzīvot neērtus fiziskus simptomus, piemēram, miega zudumu, galvassāpes utt. Kiberuzbrukumi var smagi ietekmēt cilvēka garīgo veselību.

Ja bērni un pusaudži saskaras ar kiberuzbrukumiem, vecākiem ir svarīga loma nelaimju novēršanā un nodrošinot to, ka viņu bērni netiek negatīvi ietekmēti. Kā saka teiciens “labāk novērst nekā ārstēt”, šeit ir daži padomi vecākiem, lai pasargātu savus bērnus no kiberuzbrukumu upuriem.

Ko Vecākiem Jāsaka Bērniem par Tiešsaistes Uzvedību

Kā vecākam, ja vēlaties, lai jūsu pusaudži gudri risina kiberuzbrukumus vai jebkurā gadījumā no tiem izvairītos, jums jāmāca viņiem tiešsaistes uzvedības pamati. Tas ietver to, kas jādara un ko nedrīkst darīt, kā minēts zemāk.

Kļūstiet par Paraugiem

Informatizējiet savus bērnus par to, ka katram cilvēkam, kurš dodas tiešsaistē, jābūt atbildīgam digitālajam pilsonim. Viņiem jārīkojas un jāuzvedas atbildīgi atbilstoši internetam noteiktajiem vai nenoteiktajiem likumiem. Lai gan internets var šķist piemērota iespēja iet savvaļā anonimitātes spēka dēļ, ir daudz atalgojoši kļūt par maigu cilvēku un būt par paraugu citiem.

Atzīt Kas Ir Pareizi un Nepareizi

Bībeles citāts “Dari citiem to, ko vēlies lai citi tev dara” ir pilnībā piemērots tiešsaistes uzvedībai. Kā vecākam jums jāiestiprina šis zelta likums saviem bērniem – jums nevajadzētu darīt vai teikt citiem tiešsaistē to, ko nevēlaties lai citi dara jums. Tas ietver kiberuzbrukumus, kaunināšanu, draudus, izsmieklu, apsmieklus vai citas uzvedības veidus, kas liktu jums justies slikti, ja tas tiktu darīts jums.

Attīstiet Empātiju

Māciet saviem bērniem būt labiem pret citiem. Tāpat kā reālajā dzīvē ārpus interneta, arī tiešsaistes uzvedībā jābūt laipnam un apdomīgam. Nekad nesakiet, nedariet vai nedalieties ar neko tādu, kas var sasist citus. Jūsu laipnība veicinās sadarbību un mieru tiešsaistes pasaulē.

Neatbildiet

Kā vecākam jums jāinformē jūsu bērnus par to, ka viņiem vajadzētu izvairīties no mijiedarbības ar cilvēkiem, kas sūta traucējošu, nomoka pilnu un naida pilnu saturu. Šie cilvēki bieži vien saņem stimulu vai motivāciju no atbildes uz viņu sliktu uzvedību. Bērniem vajadzētu pretoties vēlmei atbildēt un neiekrist viņu lamatās; vislabak ir ignorēt vai aiziet prom no šiem tiešsaistes kontaktiem un notikumiem.

Izvairieties no Klātienes Tikšanās ar Tiešsaistes Draugiem

Pasakiet bērniem ka lai gan klases tikšanās ar tiešsaistes kontaktiem var šķist aizraujoša un vērts piedzīvojums viņiem nevajadzētu pieļaut šo domu. Tad kaa tas var novest pie nepatikšanam vai kiberuzbrukumu iespejam un viņi var sevi ievainot procesa laikaa.

Saglabiet Pieradumus

Atšķirīb no sejas pret seju notiekoša uzbrukuma ārpus interneta kiberuzbrukumi atstaj digitlo pedomu. Izglitojiet savus bērnus ka viņi var ierakstit pieradumus un izmantot tos lai apturétu kiberuzbrukumus. Pieradumi var būt teksta ziņojumu vai sociálá médijá publicéto ziņojumu ekránkopiju veidá.

Aizsargajiet Sevi un Savus Kontus

Šis vecaku padoms ir verts zeltu – Neizplati neko tiešsaisté kas var tikt izmantots pret tevi. Padomá divreiz pirms tu publicé vai dalies ar ko sociálajos médijos. Ká likuma pamatprincips nekad nepadali savas personiskas detaļas tostarp skolas nosaukumu vai jebkuru identifikaciju kas atkláj tavu identitáti vai vietu kur tu dzivo vai macies. Uzzini vairak par privátuma iestatijumiem sociálajos médijos un izmanto tos savá labá.

Izmantojiet Digitálás Rikas

Mudiniet savus bérnus izmantot rikas piemeram blokesanu vai klusinasanu visás sociálá médijá platformás lai apturétu jebkuru lietotáju no savienojuma ar viniem un ierobezotu nevelamo cilveku komentarus vai skatijumus uz vinu ziņojumiem. Lieláká daļa sociálá médijá ari piedava opcijas ziņot par kiberuzbrukumiem. Tas pat var novest pie pagaidu blokesanas konta ko izmantoja kiberuzbrukumos.

Meklét Palidzibu

Ká vecákam pasakiet saviem bérniem ka viņiem nevajadzetu vilcináties ziņot ja viņi tiek uzbrukti. Aplieciniet viņiem ka viņi var uzticéties jums šaja lietá un jus busiet tur lai palidzetu viņiem. Pasakiet saviem bérniem ka viņi var uzticéties skolas padomdevéjam vai vinu miļákajam skolotájam ja tas ir nepieciešams. Protams viņiem vajadzetu dalities ar savam problémam ar uzticamu pieauguso. Izglitojiet savus bérnus ka dažas tiešsaistes párkapumi ir nelikumigi. Ja ziņots policija var iesaistities un uzbrucéji var but sodami.

Secinajums

Vecaku atbildiba ir palidzet saviem bérniem saprast pareizu tiešsaistes uzvedibu un apturet kiberuzbrukumus. Vecakiem ir jaspele vertiesibas par godigumu empátiju un laipnibu bérnos lai nodrosinatu piemerigu tiešsaistes uzvedibu.

Ar pilnigu informaciju un zinasanam par to ko darit un ko nedariet tiešsaistes uzvediba bérni un pusaudzi ir daudz ticamak ka atpažis un izvairisies no kiberuzbrukumu epizodem. Laba attieciba ar vecakiem ari palidzes tiem efektivi tikt galá ar kiberuzbrukumiem.

Ne tikai aizsargat sevi bet jus ari vajadzetu macit saviem bérniem palidzet draugiem noversanas no kiberuzbrukumiem. Ja viņi pamaní šado pazemojošo uzvedibu tiešsaisté tas ir vislabák ziņot iestadem. Šis aktis atļaus internetam klut par labaku vietu visiem. Ja tas nav iespejams cietusie no kiberuzbrukumiem jabeidz atbalstit

Back To Top