Piecas lietas, ar kurām es cīnos kā pieaugušais (un kā es tās risinu)

Piecas lietas, ar kurām es cīnos kā pieaugušais (un kā es tās risinu)

Pieaugušo dzīve var būt jautra, ja to labi saprotat. Jūs varat sastapties ar dažādām problēmām, bet jūs varat tās pārvarēt. Dažas lietas, ar kurām jums ir grūti tikt galā, ir draudzības uzturēšana, trauksmes pārvaldīšana, veselības aprūpe, finanšu pārvaldīšana un citi aspekti. Jūs varat just pieaugušo dzīves spiedienu un pieļaut kļūdas. Šeit ir dažas stratēģijas, kuras varat izmantot, lai pārvarētu pieaugušo dzīves izaicinājumus. ~ Red.

Pēc noteikta vecuma (parasti 21 gada), cilvēki tiek uzskatīti par pieaugušajiem. Pieaugušo dzīve nāk ar savu atbildību kopumu: darba atrašana, rēķinu apmaksa, ēst gatavošana, tīrīšana un daudz kas cits.

Bet neviens no mums nesaņem instrukciju rokasgrāmatu, kad mēs sasniedzam 21 gadu. Nav skaidru instrukciju un vadlīniju, kā sekot līdzi šai visai ‘pieaugušo dzīvei’. Biežāk nekā nē mums pašiem ir jāizdomā ceļš.

Es esmu bijis pieaugušais gandrīz desmit gadus un esmu saskāries ar savu taisnīgo problēmu daļu. Pateicoties personiskajai pieredzei, citu palīdzībai un dažreiz vienkārši improvizējot, esmu iemācījies veidus, kā tikt galā ar šiem izaicinājumiem.

Jā, mums nav instrukciju rokasgrāmatas, tāpēc palīdzēsim viens otram. Šeit ir dažas lietas, ar kurām es cīnos kā pieaugušais un kā es ar tām tieku galā. Es ceru, ka dažas no šīm stratēģijām palīdzēs arī jums!

Draudzības uzturēšana

Skolā mēs visu laiku pavada laiku ar saviem draugiem, tāpēc tuvu palikt ir viegli! Kad absolvējat skolu, tomēr katrs dodas savā virzienā un dara savu lietu. Jūs viens otru neredzat tik bieži un sazināties prasa vairāk pūļu. Attiecību atslābums ir reāla iespējamība, it īpaši, ja abas puses neiegulda pūles saziņas uzturēšanai.

Spēcīgu draudzību nozīme

Ilga Harvardas pētījums atklāja, ka sociālais savienojums ir atslēga laimīgai un pilnvērtīgai dzīvei. Tas ietver spēcīgas draudzības ar cilvēkiem, kurus mēs mīlam un par kuriem rūpējamies. Daudzas lietas dzīvē mainās un mūsu sociālie sakari piedāvā stabilitāti un palīdz mums palikt zemē.

Taču ir viegli zaudēt saikni ar draugiem savos divdesmitajos un trīsdesmitajos gados, kad esam koncentrēti uz karjeru un ģimeni. Vērtīgu draudzību zaudēšana laika gaitā var kļūt par nozīmīgu nožēlas avotu vēlāk mūsu dzīvē. Tāpēc ir svarīgi pūlēties tikties un satikties tik bieži, cik vien iespējams.

Kā es uzturu draudzības kā pieaugušais

Es noteikti esmu zaudējis savu daļu bumbu attiecībā uz saziņas uzturēšanu. Es tik ļoti aizrāvos ar koledžu un vēlāk ar darbu, ka zaudēju saikni ar dažiem saviem skolas draugiem. Kļūstot vecākam, es sāku apgūt labas draudzības vērtību. Tās bagātina jūsu dzīvi ļoti īpašā veidā.

Tagad man ir neliela grupa tuvu draugu. Viņi mani atbalstīja gan uzlecošajos, gan lejupslīdošajos brīžos, un viņi mani redzēja augam kā personai gadiem ilgi. Es zinu, ka man būtu žēl, ja es no tiem attālinātos.

Tagad es cenšos vairāk sazināties ar saviem draugiem. Nedēļas nogales sarunas pa telefonu, virtuālās spēļu vakari un kopdarba sesijas ir lietas, kuras es ļoti mīlu.

Tātad, ja ir draugs, ar kuru jūs jau kādu laiku domājat zvanīt, paceliet telefonu un zvaniet viņiem. Jūs to nenožēlosiet!

Trauksmes pārvaldīšana

Ar darba prasībām, sabiedrības gaidām un īpaši pašreizējajā pandēmijas laikmetā daudzi no mums cīnās ar trauksmi. Šis pastāvīgais emocionālais pārspriegums var nopietni ietekmēt mūsu garīgo veselību, ja mēs neiemācāmies to efektīvi pārvaldīt.

Kad biju bērns, biju diezgan bezrūpīgs, bet kad pieaugušo vecumā pievienojos darba tirgum, trauksme sāka parauties. Es uztraucos par savu nākotni un pastāvīgi šaubos par sevi. Ir pagājis daudz laika, bet esmu beidzot iemacijies veidus kâ pârvaldît manu trauksmi un dzîvot mierîgâku dzîvi.

Kâ es pârvaldu trauksmi atbalsta sistêmâ

Es domâju ka nebûtu varêjis izturêt grûtâs dienas bez saviem mîlêtiem atbalsta, it seviðki mana vîra. Ir svarîgi runât ar kâdu kad jûs cînâties ar garîgâs veselîbas problêmâm.

Ja cînâties ar trauksmi pagriezieties pie kâda uzticama un runâjiet ar viòiem. Apsveriet sarunu ar terapeitu kas var mâcît jums daþâdas tikt galâ metodes lai pârvaldît jûsu trauksmi. Palîdzîbas meklêðana ir visticamâk vis svarîgâkais solis ko jûs varat veikt lai uzlabotu savu garîgo veselîbu.

Zinât ka ir labi aiziet prom

Pirms daþiem gadiem es cînîjos ar trauksmi darbavietâ. Es uzòêmu skolotâja amatu kas man nederêja gadu un tas patieðâm ietekmêja manu labsajûtu. Neskatoties uz sarunâm ar maniem vadîtâjiem un pâreju no pilnas slodzes uz daïslodzi skolotâju darbu mana trauksme turpinâjâs un tikai pasliktinâjâs laika gaitâ.

Beigâs es sakopoju visu savu droðîbu un iesniedzu atlûgumu. Sâkumâ es jutos kâ neveiksminieks aizejot prom. Bet atskatoties es saprotu ka tas bija labâkais ko varêju darît savai garîgajai veselîbai. Kopð tâ laika esmu izvêlêjies citu karjeras ceïu kâ rakstnieks un jûtos laimîgâks un apmierinâtâks nekâ agrâk.

Ja cînâtieties darbavietâ neskatoties uz visiem centieniem uzlabot lietas varbût ir pienâcis laiks meklêt citas iespêjas. Nav absolûti nekâdas kauna aiziet prom no kaut kâ kas jums neder.

Atvêlêt laiku jautrâm aktivitâtêm

Kâ hronisks pârdomâtajs es joprojàm piedzîvoju trauksmi un rûpes par nâkotni. Laika pavadîðana aktivitâtês piemêram gatavoðanai rakstîðanai un jogai palîdz atslêgties no lietâm un kalpo kâ lielisks veids kâ atbrîvot stresu.

Kâ teica visi darbi un nekâda spêle padara Dþeku par garlaicîgu puisi. Laika atvêlêðana jautrâm aktivitâtêm ir svarîga. Pozitîvu stresa izplûdes veidu esamîba palîdz nodroðinât ka mês neuzkrâmjam visu iekðienê!

Tâtad ja jums patîk gleznot vai spêlêt tenisu ieplânokiet katru nedêïas laiku ðo aktivitâtû baudîðanai.

Veselîbas aprûpe

Kad biju jauns pieauguðais es koncentrêjos uz savâm mâcîbâm un vêlàk uz darbu. Es pievêrsu ïoti maz uzmanîbas savai veselîbai. Es ne trenêjos daudz un mana diêta noteikti nebija lieliska.

Tuvojoties maniem trîsdesmitajiem gadiem es sàku vairàk rûpêties par savu ilgtermiòa veselîbu. Manai ðeimenei ir sirds slimîbu vêsture un es gribu sàkt krât punktus savà labà. Tàdêï esmu sàcis veikt daþas izmaiòas savà diêtà un dzîvesveidà.

Kà es prioritizèju savu veselîbu

Izvêlieties veselîgus alternatîvus

Mês esam tas ko mês âdam tàdêï ir svarîgi ïaut veselîgu un sabalansètu diêtù. Diemþël liela daïa pàrtikas ko atradìsim veikalos ir stipri apstràdàta un bagàtinàta ar taukiem cukuru vai sàli lai uzlabotu tàs garðumu. Veselîgu pàrtikas izvçïçm izspçle bûtisku lomu mûsu kopçjà veselìbà. Mums jàiegulda laiks lai uzzinàtu par uzturu un izdarìtu informçtàkus izvçïçmus.

Ievieðot veselìgu âðanas paradumus esmu veicis daþus

Back To Top