Trīs veidi, kā radīt ģimenes saiknes laiku

Trīs veidi, kā radīt ģimenes saiknes laiku

Lai attīstītu rūpīgu un mīlošu ģimeni, ir nepieciešams ģimenes saiknes laiks. Vecākiem jāatrod laiks ģimenei savā aizņemtajā grafikā. Šeit ir daži veidi, kā nodarbināti vecāki var radīt ģimenes saiknes laiku, lai pavadītu vairāk laika ar ģimeni un radītu mīļas atmiņas, kas paliek mūžīgi. ~ Ed.

Kāpēc ir nepieciešams radīt ģimenes saiknes laiku?

Daži cilvēki uzskata, ka ģimene ir tikai ģimene – tai nav jābūt īpašam laikam ārpus aizņemtā darba grafika. Taču īpašs laiks, lai saistītos ar savu ģimeni, ir tikpat svarīgs kā svarīgas darba sanāksmes vai aizraujošas ballītes. Jo vairāk šāda laika jums ir, jo labāk tas ir jūsu ģimenei.

Taču dažreiz jūs vienkārši nevarat atrast pietiekami daudz iespēju pavadīt laiku ar ģimeni, jo kaut kas jūs tur aizņemts.

Bet es stingri ticu, ka īpašs laiks saistībai ar ģimeni patiešām rada atšķirību – tam ir spēks mainīt to, kā jūs jūtaties par savu ģimeni, un tas ir viegli sasniedzams.

“Jūsu ģimene un mīlestība ir jākopj kā dārzs. Laiku, pūles un iztēli nepieciešams pastāvīgi izsaukt, lai jebkura attiecība ziedētu un augtu.” ~ Jim Rohn

Kas ir ģimenes saiknes laiks

Tas ir laiks, ko ģimene pavada kopā ar nozīmi. Tas ir izvēlēts laiks, kad jūsu ģimene plāno mijiedarboties viens ar otru, veicot jautrus projektus, aktivitāšu grupas vai vienkārši darot lietas kopā.

Kad jūs pavadiet laiku ar ģimeni, jūs saprotat, kāpēc ģimene ir svarīga jums. Ģimenes patiesā nozīme sāk iegūt jēgu, un jums patīk būt kopā, sākat saprast, mīlēt, dalīties un rūpēties viens par otru. Ģimenes laiks ir svarīgs.

“Es uzturu sevi ar ģimenes mīlestību.” ~ Maya Angelou

Kāpēc nav viegli atrast ģimenes laiku

Mūsdienās abiem vecākiem ir nepieciešams strādāt vai vienam vecākam ir nepieciešams strādāt vairāk nekā vienā darbavietā, lai nodrošinātu iztiku. Šis trends kļūst arvien pamanāmāks ekonomisku spriedzi dēļ.

Un pēc ilgstošas darba dienas cilvēkiem nav laika, enerģijas vai pacietības pavadīt laiku ar ģimeni, nemaz nerunājot par saistīšanos ar viņiem.

Dažreiz vecākiem darbi ap māju un uzdevumu izpilde, piemēram, ēdienu gatavošana, veļas mazgāšana vai trauku mazgāšana – aizņem lielāko daļu laika, kas nozīmē mazāk laika pavadīt ar savu ģimeni.

Es esmu bijusi vainīga daudzas reizes par to, ka man nav bijis pietiekami daudz ģimenes saiknes laika, bet tagad es cenšos atrast veidus, kā pavadīt laiku ar ģimeni. Ir tik svarīgi atrast pareizo līdzsvaru starp darbu un ģimeni.

Varbūt nav viegli izveidot vietu ģimenes laikam, bet tas nav grūti un noteikti nav neiespējami.

Es domāju, ka atslēga ir samazināt laika spraugas, kas samazina jūsu ģimenes laiku, tāpat kā minēts šajā rakstā par nozīmīgu ģimenes brīžu radīšanu.

“Vienīgais akmens, ko zinu, kas paliek stabils, vienīgā iestāde, ko zinu, kas darbojas, ir ģimene.” ~ Lee Iacocca

Veidi kā radīt ģimenes saiknes laiku

Jums patiesībā nav daudz jādara, lai radītu laiku saistībai ar savu ģimeni; tikai dažas ieradumu izmaiņas un uzdevumu pārplānošana, lai saskaņotu ar jūsu ģimenes locekļu grafiku, dara brīnumus.

Zemāk minēti trīs veidi kā viegli pieejamu ģimenes laiku izveidot no jūsu aizņemtajiem grafikiem:

Daliet darbu

Esi vecāks ar nebeidzamu darbu sarakstu. Bet jums jāizlemj lietas, ko varat darīt paši un tās, ko varat uzticēt citiem ģimenes locekļiem vai varbūt auklei, dzīvesbiedram, kolēģim vai pat kaimiņam, lai varētu pavadīt laiku ar ģimeni.

Varbūt varat lūgt auklei savest bērnus no skolas, sagatavot vakariņas un sakopt bērnu istabu. Vai arī varat izplānot veidus kā koordinēt errandus, kas atrodas vienā vietā, lai varētu tos pabeigt vienā braucienā un izmantot ietaupīto laiku ģimenes saiknes laikam.

Ja ģimene vai draugi piedāvā palīdzēt, nekaunieties pieņemt vai meklēt palīdzību. Varbūt citi ģimenes locekļi vai draugi ir gatavi iztīrīt garāžu vai pagalmu jums vai vienu dienu aplaist jūsu augus.

Un atcerieties neizmantot citu cilvēku dāsnumu; tā vietā censties piedāvāt ieguvumus un pateikties par viņu palīdzību.

Dažreiz mums ir nepieciešams noņemt uzdevumus no mūsu ikdienas grafika, ko darām no vainas apziņas vai tādēļ ka tie kļuvuši par ieradumu, lai mums būtu vairāk laika saistībai ar tiem, kurus mēs mīlam.

Organizējiet lietas

Vai saprotat, ka ja lietas nav pareizi organizētas tad vērtīgs laiks, kas varētu tikt izmantots kā ģimenes saiknes laiks tiek zaudēts?

Dažreiz jūs pavadiet stundas katru mēnesi meklējot pazudušus failus, atslēgas vai kurpes kas aizņem lielu daļu no jūsu laika. Jums ir nepieciešama organizēta sistēma tādēļ ka lietas ko jums vai jūsu ģimenes locekļiem katru dienu vajag ir sasniedzamas un regulāri novietotas.

Ko jūs iegūstat ar to? – Hei, jūs zaudējat mazak laika un ietaupat pietiekami daudz laika saistībai ar savu ģimeni!

Jūs varat ierikt kurpes stendus vienā stūrī mājai kur visi ģimenes locekļi novieto savas kurpes vai mācibu galdu grāmatam un izveidot nelielu grozu vai pakaramos pie durvīm mājas atslēgai.

Līdzvērtigi katram ģimenes loceklim vajag skapji pie durvju priekš gumijas zobeniem vai mēteļiem. Un pirms gulētiešanas veiciet pēdējo minūtes pārbaudi lai nodrošinatu ka nakošajai dienai apavi un drēbes ir viegli pieejami.

Esmot stradajoša mamma es dažreiz dubultoju receptes un saldēju vienu lietojumam vēlak nedelas gaita. Tas man ietaupa daudz laika ģimenes saiknes aktivitatem. Dažas idejas kas var stradat ar jums ieklauj –

  • Darzenus sagriezt gabalinos un uzglabat ledusskapji.
  • Tvaicetos darzenus atlikuma glabat ledusskapji lietojumam nakamaja diena.
  • Parnest atlikumus sendvicam vai izmantot papildus auglu salatus ar putraimiem brokastim.
  • Apskatiet receptes kas ir draudzigas gimenei viegli pagatavojamas barojosas un atrak gatavojamas.
  • Turejiet ledusskapi pilnu ar saldetiem augliem un darzeniem gadijumam ja tie nepieciesami.
  • Uzkratajiet ledusskapi un majas ar gatavam edienu maltitem dienam kad nav laika gatavot vai esat loti aiznemts.

Ja esat stradajošs vecaks ka es un nepieciesams iznemt laiku telefona zvanam e-pastiem vai socialo tiklu apskate dariet to pirms berni pamostas no rita vai pec tam kad tie iet gulsteties.

Gadijuma ja japamest majas darbam tad parbaudiet vai jusu kompanija atljauj stradat no majam, vai varbut jus varat pielagot jusu darba stundas reizi nedela samazinot braucienu uz darbu.

Darot visas šis mazas uzdevumus organizeta veida jus esat spejigi pavadiet laiku ar gimene saistibai kas citadi nebija iespejams.

Izveidojiet plânu

Dazreiz jums nepieciesams but uzstajigam kad tas nepieciesams. Konsultejieties ar visiem iesaistitajiem paņemiet kalendâru un atzimejiet datumu. Izveidojiet plânu lieliskam gimenes saiknes dienam ta diena un turieties pie ta! Tas jabut tik svarigam ka jebkuram citam svarigam randinam ko jus esat ieplanojis.

Jusu aiznemtais grafiks un rutina nedod iespeju but ar jusu gimene kad jus to velaties. Dazreiz jums nepieciesams tikai izmantot iespeju vai nostatit savu poziciju un panakt to savadi.

Vienkarsi atstajiet citus darbus ko jus varbut esat ieplanojis – tas nozime ka jus pat neapmeklejiet nevienu biroja zvanu kad esat misija nodarboties ar gimenes aktivitatem. Padariet šadu gimenes laiku biezaku un pat noteikt nedelas gimenes vakarus kopigai izklaidai.

Jus varat atjauninajumus ieprieks atzimet kalendara tadejadi ka jus neatliekat nevienu citu uzdevumu vai randinu tam datumam un tam brivdienam.

Ari neuzskatat ka mes ka vecaki varam ierobezot savas aktivitates ka piemeram televizijas skatisanas socialo tiklu lietosanas vai citus paradumus kas nesniedz daudz gimenes vertibas un ta vietâ prioritizet izmantot šo brivdienu gimenes saiknes aktivitatem?

Jâ nedaudz gimenes jautras brivdienas skatoties šovus televizija kopa vai surfot izglitojos vietnes utt., dara brinumus gimenes saiknes brivdienam gan atlaujot berniem parsniegt robezas tam ir savi blakusefekti.

“Gimene harmonija prosperes visâ.” ~ Kiniešu sakâmvârds

Nobeigums

Iradit gimenes saiknes brivdienu jusu grafika ir svarigi.

Atcerieties ka tas nav par to cik daudz brivdienu jus pavadiet ar jusu gimene bet gan par to cik labak jus pavadiet to brivdienu ko jus esat ieguvusi.

Pati 10 minutes padariet šo brivdienu vertigu jusu gimenei.

Jus to varat sasniegt dalot darbu delegedamas uzdevumus organizet lietas un majokli un izveidojot plânu nozîmîgam saiknes aktivitatem starp citam.

Gimenes brivdienu ko jus tagad baudat klus par miestigu priecigu atminam visiem.

Pâriet pie tevis

Back To Top